על הטיולתרון


על הטיולתרוןעל הטיולתרון
שלום לכם!
ה"טיולתרון" החל ברעיון שעלה בראשי, בעת טיול באזור הגלבוע והעמק. נזכרתי בגיבורי התנ"ך שחיו כאן, דמיינתי את שאול המלך לפני הקרב האחרון שלו, את יעל אשת חבר הקיני מניפה את היתד ו..., את דבורה הנביאה ושירתה הנשית המופלאה, ועוד ועוד גיבורי תנ"ך שהטביעו חותם על ההיסטוריה שלנו. חשבתי אז שהייתי רוצה מאוד לפגוש בהם!

שמי מתוקה לוביאניקר, גימלאית (סנ"צ) משטרת ישראל, בעלת תואר שני , תושבת בית השיטה, מפיקה ומנחה את סיורי התוכן ומיצגי הטיולתרון.
בשנת 2005 עברנו לגור בעמק, שינוי מהותי ממקום מגורי הקודם במרכז, אהבתי לנוף הגלילי ביחד עם אהבתי לתנ"ך, הם כאמור, הולידו את רעיון הקמת המיזם התיירותי הזה שהחל פעילותו בשנת 2006.

אזור הגלבוע משופע באירועים וסיפורים הלקוחים מתוך המורשת של העם והארץ, מן התנ"ך ומסיפורי ראשית ההתיישבות. החלטתי ליצור מיזם תיירות שיעביר חוויה למטיילים, כאילו הם בעצמם נוכחים פיזית ולוקחים חלק בהיסטוריה המקומית. על הדרך חברו עימי, כותבת ובימאית, שחקנים, צלם ועורך ווידיאו.

הטיולתרון הוקם כטיול עם תיאטרון שטח. במשך כעשר שנים חוו קבוצות מטיילים שונות, משפחות וילדים אירועים מהתנ"ך באמצעות הצגות שטח קצרות המדמות אירועים וסיטואציות מן העבר. הסיור היה מומחז ויצר אינטראקציה עם הקהל הצופה בנקודות הציון, בהם על פי התנ"ך ומפרשיו קרו אותם אירועים.
בהמשך הוספתי את נושא ראשית ההתיישבות.

כיום, סיורי התוכן מעבירים אותה החוויה בצורת מיצגי וידאו של אותן סיטואציות מן העבר דרך המוצגים בסמארטפון (או האיי-פד) של המשתתפים ובאמצעות הסיפורים שמאחורי הדמויות והתקופה.

אתם יכולים לבחור לצאת לסיור מונחה על ידי, כשהסיור מלווה במיצגי וידאו המועברים לסמארטפונים שלכם, ביחד נבנה עבורכם סיור מותאם לבקשתכם.  אפשרות זו מומלצת לקבוצות או למשפחות הבוחרות לטייל יחד. לחילופין, תוכלו לבחור בסיור למטייל העצמאי שבו לאחר שנשוחח טלפונית  ותתבצע גביית התשלום של 69 ש"ח בביט , אשלח ישירות לסמארטפון שלכם מפה, צילומי אתרים, מיצגי הוידאו וקבצי קול - שהם חיבור והסבר לתוכן שבחרתם, כך שתוכלו לחוות חוויה שלמה באתרי הטבע והמורשת כיחידים, כזוג או כמשפחה. מתאים במיוחד לימי הקורונה!